Co je to aura

Většina z vás, již možná v minulosti tento význam slyšena, ale co to vlastně aura je? Jak nás chrání a pozitivně ovlivňuje?

Aura je energetický obal kolem nás. Skládá se z několika vrstev, které mají svoji příslušnou barvu. Tento energetický obal, pokud je neporušený a má správný tvar, dokáže nás velmi dobře ochránit proti negativní energii kolem nás nebo okolí. Velmi důležitou roli ve správném fungování aury i energetického systému obecně, hrají čakry.

V základě rozlišujeme 7 různých čaker + čakra sluneční, která je těmto čakrám nadřazena.

7 základních barev vidíme na tomto obrázku:

Jistě jste si všimly, že se na obrázku nenachází zmíněná sluneční řídící čakra. Ta se nachází mezi 3 a 4 čakrou - v místě tzv. solaru a září zlatou barvou.


Význam jednotlivých Čaker

1. čakra - rodová (kmenová) síla
Prostor od nohou po horní hranu stydké kosti, její barva je zářivě rudá. Jejím úkolem jsou vztah k zemi, je to důležitý základ pro vyšší čakry. Poskytuje pevnou půdu pod nohama, dále také budoucí materiální zabezpečení a tělesné funkce.

2. čakra - čakra partnerství
Prostor od horní hrany stydké kosti po dolní část pupíku, její barva je oranžová. Tato čakra se velmi váže k pohlavním orgánům, údivu, nadšení ale i partnerským vztahům, osobních potřeb a jejich uspokojování.

3. čakra - čakra osobní síly
Prostor od horní část pupku až pod solar. Barva této čakry je citrínové žlutá. Představuje centrum osobní síly, sídlo osobnosti a ega, ale i vůle k výkonu, intuice a snaha pomoci. Touto čakrou také vnímáme vibrace ostatních lidí a odpovídáme na ně.

4. čakra - emoční čakra
Prostor od solaru po klíční kost. Tato čakra září zelenou barvou. Doplňkovou barvou k této čakře je růžová - barva lásky. Často je také nazývána "branou země a vesmíru". Centrum opravdové lásky. Úkol této čakry je sjednocovat skrze lásku a přijímání dotyků. 

5. čakra - krční
Prostor od klíční kosti po dolní ret. Barva této čakry je světle modrá. Je to centrum vyjadřování se, komunikace a inspirace.

6. čakra - třetí oko
Prostor od horního rtu po vlasovou pokožku. Barva této čakry je indigově modrá až fialová. Vědomé vnímání a bytí, paměť, vůle, ale i rozlišování a intelekt. To vše se pojí k této 6. čakře.

7. čakra - korunní
Prostor od vlasové pokožky až nad hlavu. Barvy této čakry jsou fialová, zlatá a bílá. Skrz tuto čakru přijímáme energie mimo fyzickou úroveň z vesmíru. 

Čakra sluneční
Prostor solaru. její barva je zářivě zlatá. Její funkce je kontrola a řízení aury, jemnohmotných těl a čaker. Je také propojená se sluneční září a energii slunce.

  •  

Návod na harmonizaci čaker

takto jsme si zjednodušeně vysvětlili alespoň základní princip nejznámějších 7 čaker + nadřazené čakry sluneční. Avšak dnešní doba je velmi energeticky náročná, a proto se může stát, že se určitá čakra nebo i více čaker následkem různých vlivů zablokuje, zavře, poškodí,... 

V tento okamžik může člověk cítit různé projevy nerovnováhy, přes vzteky, deprese, ale i pýchu a jiné negativní projevy.

Jak tyto čakry ale zharmonizovat a opravit? 

Jedním z možných efektivních řešení, je využití teslova malého plátuAktivní stranou (tj. strana, kde se nachází holubice s 12 body) přiložíme do místa postižené čakry. Po několika minutách můžeme cítit již energetické změny v místě bolesti, nerovnováhy,... Pokud jsou problémy častějšími, je dobré toto provádět pravidelně a jednotlivé čakry očišťovat a harmonizovat. Jednotlivé barvy čaker odpovídají i barevným variantám malého plátu.

Pokud si nejste jisti, kterou konkrétní barvu plátu zvolit, doporučujeme ve variantách produktu zvolit fialovou barvu.